Může kontaktní místo provádějící konverzi na žádost přijmout vstup obsažený v datové zprávě a vydat výstup obsažený v datové zprávě na jiném nosiči dat, než CD, nebo DVD jak je uvedeno ve Vyhlášce č. 193/2009 Sb.?

Ustanovení § 2 odst. 5 vyhlášky č. 193/2009 Sb. zní:

„(5) Subjekt provádějící konverzi na žádost přijímá vstupy obsažené v datové zprávě a vydává výstupy obsažené v datové zprávě též

  1. prostřednictvím datového úložiště elektronické aplikace systému kontaktních míst veřejné správy přístupné způsobem umožňujícím dálkový přístup, nebo
  2. na technickém nosiči dat s laserovým záznamem (CD, DVD).“.

Uvedené ustanovení má demonstrativní povahu, což vyplývá z jeho uvozující věty, která požadavky na přijetí vstupů pro provedení konverze dokumentů obsažených v datové zprávě a výstupů obsažených v datové zprávě jako výsledků provedené konverze dokumentů, stanovených v písmenech a) a b) uvozuje slovem „též“.

Z uvedeného vyplývá, že kromě technických podmínek, které jsou uvedeny v citovaných písmenech a) a b) odst. 5 vyhlášky č. 193/2009 Sb., může být pro daný účel využito i jiných technických prostředků, které umožní při zachování bezpečnostních a autentizačních parametrů provedení konverze a při zachování integrity konvertovaného dokumentu provedení konverze dokumentů.

Kontaktní místo přijímá vstupy, nebo předává výstupy na CD/DVD. Zároveň může kontaktní místo přijímat vstupy, nebo předávat výstupy v datové zprávě také na dalších obvyklých nosičích dat (USB flash disk, disketa atd.), a to s přihlédnutím k uvedenému například v případech, bude-li to po zhodnocení analýzy rizik umožňovat provozní řád a technické možnosti kontaktního místa veřejné správy (vyhláškou je tedy stanoven minimální rozsah povinných technických parametrů pro příjem vstupu nebo předání výstupu).